تبلیغات
از کشتی حمایت کنیم
از کشتی حمایت کنیم

از کشتی حمایت کنیم

» به یاد مرحوم بابک قربانی ( جمعه 30 آبان 1393 )
» دانلود گلچین فنون حمید سوریان ( جمعه 5 اردیبهشت 1393 )
» از روز 10 فروردین ماه و در خانه كشتی/ اردوی تیم ملی كشتی فرنگی نوجوانان آغاز می‌شود ( دوشنبه 4 فروردین 1393 )
» به مناسبت فرا رسیدن سال نو/ پیام تبریك رئیس فدراسیون كشتی ( دوشنبه 4 فروردین 1393 )
» تبریک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به مناسبت قهرمانی تیم کشتی ایران/ ماشاالله، این کشتی‌گیران ایرانی! صدآفرین به این قهرمانان! ( دوشنبه 26 اسفند 1392 )
» دانلود فیلم کشتی صادق گودرزی و جردن بایروز ( چهارشنبه 23 بهمن 1392 )
» دانلود کشتی بوایسارسایتیف با سسلان تایگیف در فینال المپیک۲۰۰۸ ( یکشنبه 13 بهمن 1392 )
» رده‌بندی نهایی مسابقات مرحله اول جایزه بزرگ فیلا/ قهرمانی گادیسوف در روز پایانی جام یاریگین ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» خواص برنج ( یکشنبه 29 دی 1392 )
» برای حضور در رقابت های جام تختی/ ستاره های گرجستانی به ایران می آیند کورتانیدزه، مارساگاشویلی و خنچیگاشویلی در سالن هفتم تیر ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دانلود اموزش زیر گیری -جردن باروز ( سه شنبه 24 دی 1392 )
» 13 توصیه برتر رژیمی ( شنبه 21 دی 1392 )
» ارزش غذایی پنیر ( جمعه 20 دی 1392 )
» از سوی فدراسیون جهانی کشتی اعلام شد/ اسامی برترین آزادکاران جهان حسن رحیمی و رضا یزدانی در صدر ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» کراتین را حتما باید با آب انگور و یا ساندیس خورد! ( سه شنبه 17 دی 1392 )
تبلیغات

علی‌اکبری دلایل دوپینگش را اعلام کرد/ ماجرای قرصی که به امیر دادند!

نویسنده: امیر محمدی شنبه 23 آذر 1392 دسته بندی : اخبار کشتی ,
کشتی گیر سنگین وزن ایران که با رای فدراسیون جهانی و به خاطر استفاده از مواد نیروزا برای همیشه محروم شد در نخستین اظهار نظرش پس از اعلام رای به خوردن قرصی اشاره کرد که در اتاق ماساژ تیم ملی آذربایجان به او داده شده بود. وی هر چند مطمئن نیست که پزشک این تیم عامل اصلی دوپینگش بوده است، اما تاکید کرد بجز این مورد یادش نمی آید که جای دیگری از مواد مشکوک استفاده کرده باشد.                                                                              بقیه مطالب در ادامه مطلب

به گزارش خبرنگار مهر، ‌امیرعلی اكبری فرنگی كار سنگین وزن كشورمان که به خاطر استفاده مجدد از مواد نیروزا مادام العمر از حضور در کشتی محروم شده است در دفاع از خود گفت: من به عشق مردم و وطن از میلیاردها تومان پول گذشتم اما عادلانه نیست بدون اطلاع و اشراف به حقیقت در رابطه با این اتفاق حكم صادر كنید.

امیرعلی اكبری در ابتدای اظهاراتش به دو سال محرومیت سخت و شكننده قبلی خود اشاره كرد و گفت: روزهای سخت و سیاه محرومیت طوری بر من گذشت كه هیچگاه جرات تكرار آن اشتباه و دوپینگ مجدد را نداشتم،‌اما هنوز نمی دانم چه اتفاقی افتاد كه امیرعلی اكبری را به چنین سرانجامی رساند. الان هم آمده ام تا از شرافت و 16 سال زجر و ممارست در كشتی دفاع كنم. تنها یك آرزو دارم تا حتی جانم را فدای این مردم و كشورم كنم تا به نوعی مهر تاییدی بر ادعای من باشد.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا نظارت دقیقی در اردوهای تیم ملی بر نحوه تغذیه و استفاده از مكمل های خوراكی نبود گفت: دكتر امیر ساسان بطور مدام و دقیق بر نحوه تغذیه بچه ها و همچنین استفاده از مكمل های خوراكی و مجاز نظارت داشت و حتی خودم كه یك بار قربانی دوپینگ شده بودم حتی فكر این كار هم نمی كردم.

مرد طلایی رقابتهای جهانی 2010 روسیه ادامه داد: مطمئن هستم مافیای كشتی یعنی كشورهایی مثل روسیه،‌ آذربایجان و تركیه به هیچوجه اجازه بازگشت و شكست این حكم را نمی دهند چرا كه با محرومیت علی اكبری طلای سنگین وزن جهان و المپیك به آنها رسید.

علی اكبری با اشاره به نوع تغذیه خود گفت: من تا پیش از رقابتهای جهانی مجارستان حتی از آب كلمن اردو نیز آب مصرف نمی كردم و همواره از آب معدنی های پلمپ شده مصرف داشتم تا مبادا اتفاقی مشابه گریبان گیر من شود. تنها زمانی كه تردید دارم مرتکب اشتباه شدم و قرصی بدون اطلاع مصرف كردم، موقعی بود كه برای ماسا‍ژ به اتاق تمرین و استراحت تیم آذربایجان و ماساژور بلغار این تیم كه قبلا در تیم ملی ایران فعالیت داشت رفتم. البته به هیچ عنوان قصد اتهام ندارم اما زمانی كه او به من قرصی را تحت عنوان مسكن دیكلوفناك داد من ندیده و ندانسته آنرا مصرف كردم. این قرص زیر زبانی بر خلاف تصور من از داروهای دیكلوفناك كه مزه ای گچی دارند،‌ ترش‌تر بود.‌

ملی پوش سنگین وزن كشتی ایران که جمعه شب به برنامه ورزش از نگاه دو آمده بود در حالی كه توان كنترل بغض خود را نداشت با چشمانی گریان ادامه داد: دشمنی من با كشور آذربایجان بعد از رد كردن پیشنهاد آنها روز به روز بیشتر شد تا در نهایت به سرانجامی دچار شدم كه هیچ امیدی به بازگشت و اثبات بی گناهی خودم ندارم. من 45 روز قبل از جهانی مجارستان در یونیورسیاد روسیه تست دوپینگ دادم و خوشبختانه پاك بودم. حتی بعد از بازگشت به ایران و بعد از رقابتهای انتخابی كه حدود سه هفته تا اعزام برگزار شد هم دوباره تست دوپینگ دادم و این بار هم منفی بود. چطور ممكن است علی اكبری كه یكبار قربانی دوپینگ شده بود دست به تكرار این اشتباه بزند.

وی ادامه داد: وزن طبیعی من حدود 115 كیلوگرم بود كه برای رسیدن به وزن 120 كیلو و همسانی با حریفان باید با مصرف مكمل های دارویی مجاز،‌ وزنم را افزایش می دادم اما باز هم از ترسم هیچ مكمل مجازی هم مصرف نكردم و تنها با خوردن مواد غذایی تازه و طبیعی كه حدود 3 تا 4 میلیون هزینه شخصی برای من داشت به تقویت جسمانی و تمرین پرداختم.

در اواسط گفتگوی احساسی امیر علی اكبری با این برنامه زنده تلویزیونی قهرمانانی همچون بهداد سلیمی،‌امید نوروزی و فردین معصومی هم بصورت تلفنی روی خط آمده و در تایید گفته‌های این قهرمان ناكام به اظهار نظر و همدردی با او پرداختند.

علی اكبری در ادامه در حالی كه همچنان اشك می ریخت به نمونه گیری دوپینگ و امكان تست مجدد اشاره كرد و گفت: بعد از مثبت اعلام شدن نمونه اول تست من هنوز باور نداشتم چنین اتفاقی دوباره رخ داده و با هماهنگی و مساعدت فدراسیون كشتی و شخص رسول خادم دوباره مقدمات تست دوم و ارسال آن به آزمایشگاه وادا میسر شد،‌متاسفانه دومین نمونه هم مثبت بود چرا كه نوع ماده موجود در خون من حدود شش ماه ماندگاری دارد. ماده ای كه نخواسته و نادانسته وارد بدنم شد. البته من كسی را متهم نمی كنم اما تنها زمانی كه به مواد غذایی و داروهای مصرفی خودم فكر می كنم به همان قرصی می رسم كه در اتاق ماساژ تیم آذربایجان به من دادند.

او در پاسخ به این سوال كه با توجه به حساسیت داستان ایران و آذربایجان و اتفاقاتی كه برای او افتاد چرا به اتاق این تیم رفته گفت: درد زانو و نیاز بدنم به ماساژ باعث شد تا من به همان ماساژور قبلی تیم ملی ایران اعتماد و اطمینان كنم تا ضمن ماساژ ،‌ زانوهای مصدوم من را هم بانداژ كند. البته می دانم كه اشتباه بزرگی مرتكب شدم هر چند كه نمی توانم او را نیز متهم كنم.

علی اكبری در بخشی دیگر از اظهاراتش به بدهی خود به كشور آذربایجان هم اشاره كرد و گفت: زمانی كه در آذربایجان بودم با امضای قرارداد حدود 30 درصد از مبلغ را بصورت پیش پرداخت دریافت كردم كه متاسفانه بعد از بازگشت به ایران برای باز پرداخت آن به مشكل خوردم. البته وزیر وقت یعنی آقای عباسی وعده داد به شرط بازگشت به ایران بدهی مرا به آذری ها بدهد اما او هم حالا رفته و هیچكس پاسخگوی من نیست!

وی در پایان گفت: از مردم و تمامی مسولان تقاضا دارم كاری كنند كه پاكی و حقیقت گفته های من اثبات شود،‌هر چند كه مافیای كشتی اجازه بازگشت را به من نمی دهد و نفوذی كه روسها و آذری ها در وادا و فیلا دارند مرا قربانی می كند،‌اما بدانید كه من به عشق مردم به كشورم آمدم و عادلانه نیست كه مثل چند روز اخیر با پیش داوری و تهمت با من رفتار شود. باید از اتفاقی كه برای من افتاد درس گرفت تا در آینده هیچ ورزشكار دیگری قربانی اتفاقات و مافیای ورز نشود.
برچسب ها : امیر علی اکبری , اخبار کشتی , کشتی ازاد , کشتی فرنگی , دلایل دوپینگ ,

ادامه مطلب ... نظرات :


آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

وبلاگی برای حمایت از ورزش اول ایران-لطفا نظرات ارزشمندتون رو بیان کنید و برای حمایت از ورزش اول کشور خود لطفا بنر مارا در وبلاگ خود قرار دهید با تشکر-امیر محمدیتبلیغات
  • طراحی قالب توسط پارس تولز
  • ParsTools.Com
.CopyRight © 2010 - 2011 koshtykermanshah Group , All Rights Reserved ©